czwartek, 22 stycznia 2015

Austria

Jak jest? Jest sielsko.

Wstajemy bladym świtem i pędzimy z mężem na narty. Polą zajmuje się wtedy apartament rodzicielski. O 12:00 zmiana - my wracamy do rodzicielstwa, dziadkowie na stok. Po 17:00 odbywa się regularna walka o względy małej dziewczynki.A Pola na uroki obcego kraju jest jakaś taka obojętna. Nie zrozumcie mnie źle, bawi się świetnie. Tylko przyjmuje wszystko, jak jej należne niespecjalnie przejmując się różnicami międzypaństwowymi. Austria, czy Polska - koń, to koń.

Poznaje swoje kuzynostwo i dalszą ciocię z wujkiem. Od malutkiej Felicji nauczyła się wołać mamę pięknie artykułując każdą sylabę (moje serce szlocha z rozczulenia!). Nad ranem ląduje w naszym łóżku i rozbrajająco, przez sen, nuci własną wersję piosenki z Muminków: "Mamamamamamamamama, tatatatatatatatatata, mamamamama, tatatatata, ma". Rano trafia w objęcia babć i dziadków a my, jak nigdy, spokojnie pałaszujemy śniadanie. Wakacje!Pola codziennie sankuje, spaceruje, podróżuje. Jutro planujemy tor saneczkowy, bo powoli brak kondycji daje się we znaki i oboje myślimy i jakiejś ideologicznie uzasadnionej dezercji z nart. Dzień Dziadka - świetna wymówka. Dziś był Dziń Babci, czyli kolacja naszego autorstwa, dobre wino - tak, jak lubimy. Jutro pałeczkę przejmuje kuzyn i będzie obłaskawiał dziadków. Na tle "alpenpanoramen".Dziadkowie w wysiłkach nie ustają. Albo szaleją na stoku, albo wieczorami. W wolnych chwilach spotykają... własne kuzynostwo na tym samym wyciągu narciarskim. Gubią telefony, znajdują je w barach - druga młodość, jak nic! Tylko pozazdrościć, bo znajdują jeszcze czas, energię i siłę na harce z najmłodszymi. A my wysiadamy kondycyjnie i sapiemy towarzysko kładąc się spać przed 23:00. Co się porobiło?!
Na nic nie narzekamy. W szafie mamy bałagan. Nigdzie się nie spieszymy. Książki czytamy. Maile z pracy olewamy. Sama podejmuję jakieś spontaniczne decyzje o kierunku życiowej kariery, potem stwierdzam, że to absurdalne, albo nie, jednak sensowne, i zjadam kolejny kawałek ciasta. Piję kawę na tle Alp i generalnie nie marudzę, bo mi dobrze.Przeraża mnie powrót do domu, mam ochotę na takie bycie w luksusie czasowym, na niegonienie się, bawienie się z Polą, albo patrzenie, jak pięknie bawi się z kimś innym.

A tymczasem trwam w tym, co mam i nie deprymując blogosfery, kończę te peany na cześć wolnego czasu, sportu i rekreacji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Im więcej komentarzy tym ciekawiej. Piszcie!