piątek, 30 maja 2014

Dzień Dziecka w Katowicach


Ciągle mam wyrzuty sumienia, że nie zorganizuję tego grilla. To była moja szansa na zjedzenie czegoś innego niż menu rosołowe! No i te wszystkie bloggerki, które uwielbiam, w moim ogrodzie, z dziećmi - wizja sielankowa. Dlatego przeszukałam sieć by zaproponować Wam alternatywę. Część info znajdziecie u Mamy Silesia w uaktualnionym poście kalendarzowym (tu), resztę podaję ja:

Dzień Dziecka w Złej Buce

(księgarnie absolutnie uwielbiam)
1 czerwca, godz. 11, Zła Buka

Foto FB
Piotr Janiszewski, reżyser i aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum poprowadzi warsztaty teatralne. O godz. 14 Michał Bałaga, aktor sosnowieckiego Teatru Zagłębia z żoną poczytają książki dla najmłodszych. Na półkach pojawią się premierowe wydania „Królestwa dziewczynki” Iwony Chmielewskiej, „Jak zostałam wiedźmą” Doroty Masłowskiej i nowości wydawnictwa Dwie Siostry: „Typogryzmol”, „Tam, gdzie żyją dzikie stwory”, „Co wypanda, a co niewypanda”. No i najważniejsze - promocja na dziecięce książeczki (czyżby alternatywa dla Ruby Soho?).


Stamtąd idziemy na Przystanek Śniadanie do Parku Powstańców Śląskich. Dokładne info znajdziecie na FB, ale w skrócie powiem, że 1-go czerwca całe śniadanie na trawie dedykowane jest dzieciom. Czego tam nie będzie! Hocki Klocki i naleśniki, pchli targ dla dzieci, fryzjer dziecięcy i dużo, dużo więcej więc zajrzyjcie konieczne na fanpage Przystanku.

Foto FB


Inną atrakcją może być NOSPR dla dzieci
1 czerwca, godz. 12, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Foto FB
Muzycy NOSPR wykonają bajkę słowno-muzyczną Piotra Mossa pt. "Niebieska małpka". To bajka pełna nieprawdopodobnych zdarzeń: słynny profesor Bleué postanawia sklonować sam siebie. Eksperyment nie udaje się i zamiast profesora-klona powstaje małpka, w dodatku niebieska, z powodu swojego „dziwacznego” koloru wyśmiewana przez inne zwierzątka z laboratorium profesora.
Bilety: 20zł, 15 zł.


Dalej pozostając w kręgu muzycznym (a jako krytykowi muzycznemu wypada mi promować) polecam naszą cudną Akademię Muzyczną. Uwielbiam ten budynek za fantastyczne atrium, uwielbiam tam być.

Lutosławski dzieciom. „Ptasie plotki” i inne wiersze
1 czerwca, godz. 18, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego 

Foto FB
W Sali Koncertowej katowickiej Akademii Muzycznej odbędzie się koncert zatytułowany „Ptasie plotki” i inne wiersze. Lutosławski dzieciom z udziałem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, która dyrygował będzie Massimiliano Caldi. Piosenki Witolda Lutosławskiego zaśpiewa Anna Borucka, a wiersze Juliana Tuwima recytował będzie aktor Marian Kotowicz.

A na wszystkie atrakcje oczywiście pociągiem, bo...


Mam nadzieję, że coś wybierzecie. Miasto wyraźnie się rozkręca. Jak Pola będzie już większa atrakcji będzie tyle, że nie będzie już miejsca na skromne matczyne pomysły, więc cieszę się na nasz pierwszy dzień dziecka w domu. Zrobię dla niej coś wyjątkowego.

Źródła:
Facebook (profile Złej Buki, NOSPR, Przystanku Śniadanie)
MMSilesia.pl (dokładniej post o Dniu Dziecka)
4 komentarze:

 1. Olga! Grillem się nie martw, co się odwlecze... Ważne żeby Polka śmigała! Ja oczywiście skorzystam z Twojej propozycji i będę do spotkania na Przystanku Śniadanie oraz pewnie i w Buce, bo tam się nie da nie wejść zwłaszcza na hasło 'Promocja na książeczki dziecięce':)))) Buziaki dziewczynki, zdrówka dla Polki i specjalności dnio-dziecięcych!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam sie z Zuzi w 100% Dzidziul jest teraz najwazniejszy ;-) a my mam nadzieje bedziemy mialy jeszcze niejedna okazje do spotkan ;-) Dori

  OdpowiedzUsuń
 3. Och, czuję się wywołana do tablicy.. że niby ja i książeczki dziecięce coś mamy wspólnego? Hmmm... postaramy się być na przystanku. Jeśli się nie rozpada i takie tam :) A gryll nie zając, nie ucieknie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. No to jesteśmy umówione na jutrzejszym Przystanku :) na pikniku się zgadałyśmy z dziewczynami i mam nadzieję jutro Was też zobaczyć :)) a najważniejsze, to żeby z Polcią było wszystko dobrze!
  ściskam Was!

  OdpowiedzUsuń

Im więcej komentarzy tym ciekawiej. Piszcie!